Консультування і психотерапія дітей і підлітків


Це консультування при проблемах у дітей або проблемах у стосунках між батьками і дітьми.

Даний напрям передбачає психотерапію дітей або підлітків з консультативним супроводом батьків або окремо консультування батьків. Дитині психотерапія допомагає вирішити наявні складності та побудувати хорошу базу для відносин в майбутньому. Це хороша можливість для підлітків краще зрозуміти себе і відносини з оточенням. Батькам психотерапія пропонує поліпшення розуміння відносин з дітьми, посилення здатності у виконанні батьківської ролі та вирішенні конфліктів на користь відносинам. Робота дозволяє діагностувати психологічний стан дитини та її психічний розвиток, пропрацювати проблеми і отримати досвід справлятися з неприємними емоціями з користю для відносин. Метод також сприяє розвитку творчості і внутрішнього ресурсу дитини і батьків при переживанні життєвих криз, втрат і стресів.

Структура роботи

За даним напрямком передбачається кілька послуг, які можуть бути отримані окремо або у комплексі:

- консультування батьків дітей будь-якого віку (надання інформації за запитом);

- консультування підлітків (надання інформації за запитом);

- психотерапія підлітків;

- психодіагностика дитини: включає в 5 сесій (може коригуватися у разі необхідності) і включає консультації батьків та дітей. Краще, якщо на 1 консультацію можуть прийти батьки дитини і означити проблеми. Під час двох консультацій з дітьми відбувається спостереження і дослідження за способами комунікації дитини з незнайомою людиною, здатність до ініціативи, гри та співпраці, емоційні потреби дитини через невербальну та вербальну поведінку та комунікацію. Під час 3 консультації з батьками досліджується історія пере- та постнатального розвитку дитини, перших років життя, вплив сімейних стосунків у родинах батьків на стосунки з дітьми. І під час 5 підсумкової зустрічі з батьками формулюються висновки щодо причин проблем дитини та можливостей для їх вирішення, можливостей психотерапії у вирішенні проблем. 

- психотерапія для дитини від 3 років у консультативному супроводі батьків - це довготривалий процес, який спрямований на вирішення проблем дитини. Тривалість та інтенсивність роботи, т.б. частота зустрічей залежить від проблеми та можливостей сім'ї та обговорюється задля забезпечення якнайкращих стабільних умов. 

Часто здається, що проблема сама вирішиться або має незначний вплив. Можливо, але психічне здоров'я - не та сфера здоров'я, якою варто ризикувати. Небагато часу, присвяченого психотерапії порівняно з життям, можуть допомогти дитині бути почутою, батькам відчувати гордість за своє батьківство. Психотерапія - це унікальна можливість змінити життя під тиском страждань на життя, коли ми маємо та усвідомлюємо всій вибір, що є важливою частиною і часто асоціюється зі щастям.